Bugun...
BULDANLILAR GECESİ


Mehmet SEYREK
yesilbuldan@gmail.com
 
 
Reklam

Her yıl yapılması geleneksel hale gelen İzmir Buldanlılar Gecesi bu yıl 8 ve 9 Nisan tarihlerinde Kuşadası Davutlar Belish Otelde yapıldı. Yine çok görkemli bir gece yaşadık. Hemşehrilerimiz doyasıya eğlendiler.

Elbette bu tür gecelerin yapılış amacı yalnızca bir araya gelip eğlenmek değil. Bu sayede derneğimiz elde ettiği gelirle Buldanlı Yüksek Öğrenim öğrencilerine burs sağlıyor. Eğlencenin yanında bir hizmet yapma olanağı buluyoruz.

Gecemize Buldan Kaymakamı Sayın Murat Sarı ile Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gülbay katıldılar. Konuklar arasında Buldan’dan gelen çok sayıda hemşehrimiz vardı. Otobüs organizasyonunu yapan Sayın Hikmet Şenözen’e ve Musa Ünsal’a teşekkür ediyoruz. Vakıf başkanımız Meryem Salman da geceye katıldılar. Adlarını tek tek sayamadığım Buldan’dan katılan çok önemli konuklarımız vardı.

Bu tür gecelere mutlaka Buldanlı bir müzisyenimizin hemşehrilerimizi eğlendirmesi için gayret gösteriyoruz. Bu sene de Mehmet Ali Turgay bizlerle birlikteydi. İzmir’den de çok değerli konuklarımız geldiler. Hep birlikte güzel bir gece geçirdik.

Mayıs ayında Buldan’a yapılacak gezi için başvurular Sayın Dernek Genel Sekreterimiz Mahmut Ballar’a yapılmakta olup az sayıda yerimiz kalmıştır. Geziye katılacak hemşehrilerimizin bir an önce kayıt yaptırmaları önemle hatırlatılır.

İzmir Buldanlılar Derneğinin fikri takibi ile ve hemşehrimiz Sayın Rıfat Yüce’nin de kişisel gayretleri ile ünlü Buldan türküsü Eklemedir Koca Konak Ekleme türküsü TRT repertuarına artık Buldan Türküsü olarak tescil edilmiş oldu. Yanlış bir şekilde yıllardır Aydın türküsü olarak anons edilen türkü artık bundan böyle Buldan türküsü olarak söylenecek. Rıfat Yüce’ye teşekkür ediyoruz.

Çok daha güzel günlerde buluşmak üzere

Dostlukla kalınBu yazı 1233 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI