Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

YENİ YIL

14 Ocak 2020 - 14:54

 

Sevgili Hemşehrilerim,

Acı tatlı günleri geride bırakarak bir yılı daha tamamladık. Aramızdan ayrılanlar oldu. Onların üzüntüsünü içimizde hissettik. Güzel günlerimiz de oldu. Yaşam böyle işte. Düz bir çizgi izlemiyor. İnişli çıkışlı.

İkibin yirmi yılının ulusumuza, kentimize hayırlar getirmesini diliyorum. Birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz. Buldanlılar olarak daha çok dayanışma içinde olmalıyız.

İzmir Buldanlılar Derneği olarak her ay düzenli olarak toplanıyoruz. Bu bize büyük bir mutluluk veriyor. Yıllardır gelmeyenler bir akşam bakıyorsun çıkıp geliyor. Çok memnun oluyoruz. Her ay düzenli gelen hemşehrilerimiz var. Bir ay gelmezse merak ediyoruz. Acaba başında bir iş mi var. Hasta mı. Nedir diye.

2020 nin ilk toplantısını bu ay 10 Ocak Cuma günü yaptık. Bu kez genç simaların da katılması bizi çok memnun etti. Buldanlı gençlerin yemeğe katılması ileriye yönelik umutlarımızı artırdı. Dilerim bundan sonra da devam ederler ve inşallah içlerinden birileri bayrağı devralmak ister biz de seve seve görevi devrederiz. Bu görevler geçici. Bugün yük bizim omzumuzda. Yarın bizden sonra geleceklere devretmek için emaneten taşıyoruz.

2020 yılının mutluluk getirmesi dileklerimle hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.

Dostça kalın

 

Bu yazı 747 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum