BUNALIMLI GÜNLER
Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

BUNALIMLI GÜNLER

13 Şubat 2021 - 09:28

 Bir türlü normale dönemedik. Gün günden ağır geliyor. Bazı meslek grupları daha ağır geçirdi, geçiriyor. Aylıkçılar dışında etkilenmeyen yok gibi. Serbest meslek sahiplerinin hemen hemen tümü etkilendi. Özellikle günübirlik çalışarak geçimini temin edenler, tamamen işsiz kalanlar büyük sıkıntılar içinde.
Bir de 65 üstü yaş grubunda olanlar var. Evden çıkmaları yasak. Hem biyolojik hem de psikolojik olarak sıkıntı içindeler. Peki, çıkabilenler rahat mı? Onlar da korku içindeler. Virüs bugün mü bulaşır, yarın mı bulaşır korkusu içinde bir türlü normale dönemiyorlar.
Gelecekti, geliyordu, geleydi… Derken sonunda aşılar geldi. Bin bir türlü rivayet var ama yine de sıramız gelirse aşıyı olacağız. Ancak sorun uzun erimli olarak sürüp gidecek. Sanırım virüs mutasyona uğrayıp kendi kendine ortadan kalkıncaya dek sorun sürüp gidecek; bir türlü eski normale dönemeyeceğiz.
Virüsün etkisi Buldan’da beklenenden daha fazla oldu. Nispeten dışarıya kapalı olan ilçemizde virüsün yayılmasının daha az olması beklenirken ölümler hızla arttı. Maske, mesafe ve temizlik kuralına çok çok dikkat etmek gerekiyor. Tedbiri elden bırakmamalıyız.
Bu arada Hastanemizin solunum cihazına gereksinimi olduğunu öğrenen İzmir’deki Buldanlı hemşerilerimiz yaptıkları bağışlarla hastanemize bir solunum cihazı kazandırılmasına vesile oldular. BAĞIŞ YAPAN HEMŞEHRİLERİMİZE BİR KEZ DE BURADAN TEŞEKKÜR ETMEYİ BORÇ BİLİRİM. Bir canın değeri parayla pulla ölçülmez. Bir anlık rahat nefes almanın değerini zorlukla nefes alan bilir.
 Cihan padişahı Sultan Süleyman ne güzel söylemiş:
“ Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
  Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi”
      Sağlıkla kalın
 

Bu yazı 154 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum