ÖĞRENCİ BURSLARI
Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

ÖĞRENCİ BURSLARI

11 Eylül 2017 - 10:16

İzmir Buldanlılar  Derneğinin kurulduğundan bu yana başarılı bir şekilde sürdürdüğü bir yardımlaşma hizmeti var. Öğrenci Bursları.

Kurucu Başkanımız sayın Ali Tunaboylu – kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz – bu hizmeti başlatmış ve sürdürmüş ve ardılları da aynı şekilde çalışmaya devam etmişlerdir.

Şu andaki dernek yönetimi de bu güzel geleneği devam ettirmektedir. Derneğimiz olanaklar ölçüsünde başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Bursun kaynağını her sene yapılan dernek yemeği, gezi ve diğer sosyal etkinliklerden elde edilen gelir ile hayırsever hemehrilerimizin yaptıkları bağışlar oluşturmaktadır. Buradan bir kez daha hayırsever hemşehrilerimize seslenmek istiyorum. Yapabileceğiniz en kutsal hayır bir öğrencinin eğitimine katkıda bulanmaktır. Bir bursun tamamını karşılamasanız da olur. Yapacağınaz en küçük miktarda yardım ihtiyaç sahibi öğrencilerin okuyup adam olmasına katkı sağlayacaktır.

Bir çağrımız da daha önce derneğimizden burs almış olanlaradır. Derneğimiz yirmi yılı aşkın süredir burs vermektedir. Elbette derneğimizin verdiği burs karşılıksızdır. Ama dernekten burs almış eski öğrencilerimizin bir meslek sahibi olup para kazanmaya başladıklarında kendilerinin de öğrenci burslarına katkı koyması güzel bir davranış olurdu. Ne yazık ki bu duyarlılığı göremiyoruz.

Derneğimizin bursundan yararlanmak için gerekli koşullar : dört yıllık bir yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak, ekonomik durumu burs almasına uygun olmak ve Buldanlı olmak. Bu koşulları taşıyan öğrencilerin başvuruları Eylül ayında toplanan burs komisyonu tarafından gerekli araştırmalar yapılarak objektif bir biçimde değerlendirilmektedir.

Başvurmak isteyen öğrencilerin gerekli belgeleri hazırlayıp Buldanlılar Derneğine ulaştırmaları gerekmektedir. Gerekli belgeler şunlardır:

1.     Okula kayıt olduğuna ilişkin belge

2.     Kendisinin ve velisinin kimlik fotokopisi

3.     İki adet vesikalık fotoğraf

4.     Başvuru Dilekçesi (Dilekçede özgeçmiş, ailenin sosyal ve ekonomik durumu, bursa neden ihtiyaç duyduğu, irtibat telefonu, açık adresi, bursun yatacağı banka  İBAN numarası bilgileri yer almalıdır.)

 

İzmir Buldanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin bu güzel hizmetinin uzun yıllar başarılı bir şekilde sürmesi için değerli hemşehrilerimizin katkılarının çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatır Kurban Bayramınızın sağlık ve mutlulukla geçmesini dilerim.

Dostlukla kalın

Bu yazı 2773 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum