İZMİRDEKİ DERNEK
Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

İZMİRDEKİ DERNEK

02 Ekim 2019 - 17:19

Tam adı İZMİR BULDANLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ. 1992 yılında rahmetli Ali Tunaboylu tarafından kurulmuş. İzmir’deki köklü yerel derneklerden biri. Geçtiğimiz günlerde Dernekler Müdürlüğü tarafından denetim geçiren derneğimiz alnının akıyla bu denetimden başarıyla çıkmıştır. Bu vesile ile bir kez daha derneğimizi sizlere tanıtmak istedik.
Derneğimizin en önemli işlerinden biri Buldanlı öğrencilerimize öğrenim bursu sağlamaktır. Yıllardır bu konuda başarılı çalışmalar yapan derneğimiz iyiliksever Buldanlı hemşerilerimizin desteği ile bu hizmeti vermektedir. Bu vesile ile Buldanlı hayırsever insanlarımızı derneğimize bağış yapmaya davet ediyorum.
Derneğimizin bir başka hizmeti Yeşilyurt’taki hizmet binamızdaki lokalimizdir. Nezih bir restoran işletmesi olarak değerli hemşerilerimize hizmet vermekte her ayın ilk salısı ise toplu halde hemşerilerimizle burada bir araya gelerek hem hasret gidermekte hem de yemek yemekteyiz.
Kısa mesaj servisi ile önemli olaylarda hemşerilerimiz bilgilendirilmekte, vefat halinde duyurular yapılmaktadır. Olanaklar ölçüsünde iş arayan hemşerilerimize liyakati ölçüsünde iş bulmaya çalışıyoruz. Ancak işsizliğin yoğun olarak yaşandığı bu günlerde iş bulmak pek de kolay olmuyor. İşveren konumundaki hemşerilerimizden ricamız aynı liyakatte olanlardan hemşerilerimizi tercih etmesidir. Bu konuda derneğimiz her zaman yardımcı olmaya hazırdır.
Dayanışma kısmı güzel de kültür konusunda çok iddialı değiliz. Ancak her ne kadar Dernek bütçesinden finanse edilmese de BULDAN AĞZI isimli kitap yine İzmir’de derlenip hemşerilerimize sunulmuştur. Bu arada Dernek Lokalimizdeki kitaplığımıza ayrı bir bölüm ekledik Buldan’la ilgili ne kadar yayınlanmış kitap varsa hepsini orada topladık.
Hemşerilerimizden gelecek kültür ve dayanışma ile ilgili her türlü öneriye açığız. Buldanlı olmakla gurur duyan hemşerilerimiz bu gururun boş bir gurur olmadığını biliyorlar. İzmir Buldanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği de bu gururun taşıyıcılarından biridir.
Dostlukla kalın.
 

Bu yazı 728 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum