EKİM GÜNLERİ
Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

EKİM GÜNLERİ

08 Kasım 2016 - 08:32

Ekim ayı yemekli toplantısı yine Yeşilyurt’taki dernek merkezinde İzmir’deki hemşehrilerimizin katılımıyla coşku içinde yapıldı. Hemşehrilerimizi bir arada görmek bizleri çok memnun etti. Cimo’nun aramızdan ayrılmasının üzerinden bir yıl geçmiş. Kendisini özlemle ve rahmetle andık.

Dernek yönetim kurulu Ekim ayı başında toplanarak öğrencilerin burs durumunu görüştü. Burs başvuruları çok ancak burs olanakları kısıtlı olduğundan yaşadığımız sorunu çözmek için iki yola başvurma kararı aldık. Birincisi burs verebilecek hemşehrilerimize bizzat giderek yardım istemek. İkincisi ise şimdiye dek üyelerimizden  üye aidatı almıyorduk. Üyelerimizden yıllık 50 lira üyelik aidatı almaya karar verdik.. Hemşehrilerimizin bu konuda  hassas olacaklarını ve üye aidatlarını severek ödeyeceklerini düşünüyoruz. Hemşehrilerimiz Dernek saymanımız Mehmet Çelebi’ye dernek aidatlarını bizzat ödeyebilecekleri gibi Küveyt Türk Bankası’ndaki dernek hesabına yatırabilirler. (iban no: TR620020500001001558400001)

Hemşehrilerimiz aynı zamanda bu hesaba öğrencilerimize verilecek burs için diledikleri miktarda bağış yapabilirler.

Geçtiğimiz günlerde Buldan’ın başarılı Kaymakamı Sayın Hacı Uzkuç’un üç yıl önceki vali yardımcılığı döneminde yaptığı bir tasarruf nedeniyle göz altına alınıp tutuklanması tüm Buldanlıları üzdü. Adil bir şekilde yargılanıp aklanması en büyük dileğimizdir. İçinden geçtiğimiz günlerde suçsuz insanların suçluların yanında haksızlığa uğramasının önüne geçilmesi yolunda azami dikkatin gösterilmesini umuyor ve diliyoruz.

Geçtiğimiz yaz Buldan’daki su sorunu da halkı canından bezdirdi. Yazın en sıcak günlerinde ‘pompa bozuldu’ sözünü duymaktan bıktık. Denizli Büyükşehir Belediyesi nasıl bir pompa gerekiyorsa şimdiden önlemini almalı ve en azından önümüzdeki yaz Buldan Halkını susuz bırakmamanın yollarını bulmalı. Yoksa Büyükşehir siyasi nedenlerle Buldan halkını cezalandırıyor mu diye kuşkulanmaya başlayacağız. Zaten Buldan  yoluna  sıcak asfalt yerine mıcır dökmeleri de bu kuşkumuzu artırmıyor değil.

Mutlu haber son anda ulaştı. BULDAN VAKFI Başkanı Sayın Meryem Salman’ın olağanüstü gayretleri sayesinde Buldan’ımız yeni bir proje kazandı. Avrupa Birliği ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı işbirliği kapsamında Denizli’de iki ilçede uygulanacak olan İPARD programı için Çameli ve Buldan ilçeleri seçilmiştir. Emeği geçen Buldan Vakfı’na ve Başkan Meryem Salman’a tebrik ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Buldan’ımıza büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle

Sağlıkla kalın.

Bu yazı 2012 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum