BULDAN EVLERİ
Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

BULDAN EVLERİ

02 Temmuz 2019 - 09:04

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’dan bir hemşerimiz Buldan’da Kaymakamlığa devredilen tarihi evlerin ödenek yokluğu nedeniyle çürümeye terk edildiğini, bu evlerin turizme kazandırılması gerektiğini belirterek Sivil Toplum Kuruluşlarının bu konuyla ilgilenmesi gerektiğini söyledi.
İstanbul, İzmir ve Denizli’de hemşeri derneklerimiz var. Onlar bu işe el atabilirler, lobi faaliyetinde bulunabilirler miydi? Denizli ve İstanbul dernekleri yapılması gereken bir şey varsa yapabileceklerini belirttiler. Elbette dernekler bu işe para ayıramazlar. Görevi de değil. Ancak ödenek ayrılması için lobicilik yapabilirler. Bazı dinamikleri harekete geçirebilirler.
Aslında Buldanlılar platformu tam da bu işler için kurulmuştu ama ne yazık ki uzun ömürlü olamadı. Giderek etkinliğini yitirdi. Şimdi belki İstanbul, Denizli ve İzmir dernekleri bir araya gelerek bir güç birliği oluşturabilir. Hatta bu birliğe Buldan’da faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar katılabilir. Buldan için projeler üretebilir, lobi çalışması yapabilir, baskı grubu oluşturabilir.
Şimdilerde teknoloji çok gelişti. İlla insanların fiziki olarak bir araya gelmesi toplanması gerekmiyor. Bir watsap grubu belki çok işe yarayabilir. Önümüzde festival var. Festival nedeniyle belki bazı görüşmeler yapabiliriz.
Bizler, sivil toplum kuruluşları kişisel beklenti içinde olmadan memleketi için çalışan kişi ve kuruluşlarız. Belki bir şeyler yapabiliriz. Hiçbir şey yapamasak bile bir araya gelip düşünce alışverişi yapmak bile olumlu bir çalışma olacaktır.
Dostlukla kalın.
 

Bu yazı 932 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum