ÖĞRENCİ BURSLARI
Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

ÖĞRENCİ BURSLARI

10 Eylül 2019 - 17:43

İzmir Buldanlılar Derneğinin kurulduğundan bu yana başarılı bir şekilde sürdürdüğü bir yardımlaşma hizmeti var. Öğrenci Bursları.
  Derneğimiz olanaklar ölçüsünde başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Bursun kaynağını her sene yapılan dernek yemeği, gezi ve diğer sosyal etkinliklerden elde edilen gelir ile hayırsever hemşerilerimizin yaptıkları bağışlar oluşturmaktadır. Buradan bir kez daha hayırsever hemşerilerimize seslenmek istiyorum. Yapabileceğiniz en kutsal hayır bir öğrencinin eğitimine katkıda bulanmaktır. Bir bursun tamamını karşılamasanız da olur. Yapacağınız en küçük miktarda yardım ihtiyaç sahibi öğrencilerin okuyup adam olmasına katkı sağlayacaktır.
Bir çağrımız da daha önce derneğimizden burs almış olanlaradır. Derneğimiz yirmi yılı aşkın süredir burs vermektedir. Elbette derneğimizin verdiği burs karşılıksızdır. Ama dernekten burs almış eski öğrencilerimizin bir meslek sahibi olup para kazanmaya başladıklarında kendilerinin de öğrenci burslarına katkı koyması güzel bir davranış olurdu. Ne yazık ki bu duyarlılığı göremiyoruz.
Bir de bir kısım hemşerimizin yanlış bir davranışına dikkat çekmek istiyorum. Bu hemşerilerimiz dernek eliyle değil de kendileri doğrudan burs vermeyi tercih etmektedirler. Bu durum burs alan öğrenciyi burs verene karşı ömür boyu minnet duygusu içinde bırakacağı için burs vereni her ne kadar manen tatmin etse bile burs alan bakımından incitici bir durumdur.
Bir de papaza kızıp oruç bozan hemşerilerime sesleniyorum. Sevgili hemşerilerim verdiğiniz burslar fakir öğrenciler içindir. Dernek yönetimine kızabilirsiniz. Yönetimi beğenmeyebilirsiniz. Ancak bu, vermekte olduğunuz bursu etkilememeli. Yöneticiler bugün vardır yarın yoktur. Ama sizin yardımlarınız ihtiyacı olan öğrencilerimizin adam olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden yardımlarınızı sürdürmenizi dernek yönetimi olarak rica ediyoruz.
Derneğimizin bursundan yararlanmak için gerekli koşullar: dört yıllık bir yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak, ekonomik durumu burs almasına uygun olmak ve Buldanlı olmak. Bu koşulları taşıyan öğrencilerin başvuruları Eylül ayında toplanan burs komisyonu tarafından gerekli araştırmalar yapılarak objektif bir biçimde değerlendirilmektedir.
Başvurmak isteyen öğrencilerin gerekli belgeleri hazırlayıp Buldanlılar Derneğine ulaştırmaları gerekmektedir. Gerekli belgeler şunlardır:

  1. Okula kayıt olduğuna ilişkin belge
  2. Kendisinin ve velisinin kimlik fotokopisi
  3. İki adet vesikalık fotoğraf
  4. Başvuru Dilekçesi ( Dilekçede özgeçmiş, ailenin sosyal ve ekonomik durumu, bursa neden ihtiyaç duyduğu, irtibat telefonu, açık adresi, bursun yatacağı banka İBAN numarası bilgileri yer almalıdır)
Burs almak isteyen öğrenciler başvuru belgelerini 0542 421 7585 nolu telefonla arayarak 4 Eylüle kadar Buldan’da bizzat dernek başkanı Mehmet Seyrek’e teslim edebilirler. Bu tarihten sonraki başvurular kargo ile ( Mehmet Seyrek Halim Alanyalı İşhanı kat:3 no:308 Konak İZMİR )  adresine gönderilmelidir.
Ayrıca burslarla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0532 287 7157 no lu telefondan Aslan Eklioğlu’nu arayabilirler.
 
İzmir Buldanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin bu güzel hizmetinin uzun yıllar başarılı bir şekilde sürmesi için değerli hemşerilerimizin katkılarının çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatır Kurban Bayramınızın sağlık ve mutlulukla geçmesini dilerim.
BURSA’ DA OKUYAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖZEL NOT
Bu yıl ve bundan sonraki yıllar Bursa’da öğrenim gören orta ve yükseköğrenim öğrencileri için BURSA ÇAĞDAŞ EĞİTİM KOOPERATİFİ tarafından burs ve yurt yardımı sağlanmaktadır. Başvuru İzmir Buldanlılar Derneği aracılığıyla yapılacaktır.
Dostlukla kalın
 

Bu yazı 957 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum