KASIM GÜNLERİ
Mehmet SEYREK

Mehmet SEYREK

KASIM GÜNLERİ

09 Aralık 2016 - 10:28

Yazın boşalan İzmir, okulların açılması ile birlikte yeniden eski canlılığına kavuşmaya başladı. Ekim ve Kasım aylarında yeniden canlanır sosyal hayat. İzmir’deki hemşehriler Kasım ayında yeniden yemekte bir araya geldiler. Bu ay konsept biraz değişikti. Bizim aylık yemeklerimizde kadınlar olmazdı. Yasak mıydı? Hayır. Öyle alışılmıştı. Bu ay Buldanlı, Denizlili, Serinhisarlı kadınlarımız eşleriyle birlikte gelmek istediklerini söylediler. Elbette gelebilirlerdi. Sorun yoktu. Buldanlılar uygar insanlardır. Bir arada eğlenmesini bilirler. Nitekim hiçbir sorun olmadı. Yemekte bazı üyeler bilselerdi eşlerini de getirmek istediklerini anlattılar. Aralık ayında inşallah. Dileyen eşiyle; dileyen kendisi gelebilir. Böylece bir gelenek yıkılmış oldu. Ama iyiye, güzele, olumluya doğru evrilen, değişen durumlarda geleneğin değişmesi sorun yaratmaz.

Geleneksel yıllık yemeğimiz için otel arayışına giriştik. İnşallah hemşehrilerimizin şanına yakışır bir otelle önümüzdeki günlerde anlaşma sağlanır diye düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi Şubat sonu , Mart başı olarak planlıyoruz.

Dernek yönetim kurulu Ekim ayı başında toplanarak öğrencilerin burs durumunu görüştü. Burs başvuruları çok ancak burs olanakları kısıtlı olduğundan hemşehrilerimizi dayanışmaya çağırıyoruz. Üyelerimizden yıllık 50 lira üyelik aidatı almaya karar verdik.. Hemşehrilerimizin bu konuda  hassas olacaklarını ve üye aidatlarını severek ödeyeceklerini düşünüyoruz.

 Hemşehrilerimiz Dernek saymanımız Mehmet Çelebiye dernek aidatlarını bizzat ödeyebilecekleri gibi Küveyt Türk bankasındaki dernek hesabına yatırabilirler. (iban no: TR620020500001001558400001)

Hemşehrilerimiz aynı zamanda bu hesaba öğrencilerimize verilecek burs için diledikleri miktarda bağış yapabilirler.

Bu sene ilkbaharda Buldan’a İzmirli hemşehrilerle günübirlik ya da bir gece kalmalı bir gezi yapmayı düşünüyoruz. Özellikle çocuklarımızın gelmesini arzu ediyoruz. Çocuklarımız anne baba toprağını tanısın bilsin; aidiyet duygusu gelişsin istiyoruz.

Rahmetle andığımız Cimo Ahmet bir çalışma başlatmıştı. İzmir’de yaşayan hemşehrilerimizin isim ve adreslerinin yer aldığı bir fihrist hazırlamaktaydık. Onun ölümüyle bu çalışma yarım kaldı. Bu konuda görev alacak bir hemşehri arıyoruz. Bulursak bu projemizi de gerçekleştirmeye çalışacağız.

Sevgiyle ve saygıyla, Dostlukla Kalın.

 

Önemli not: Ankara’dan vatsap iletisi gönderen hemşehrim. Akıllı telefonda anlayamadığım biçimde iletiniz silinmiş. Bir daha bulamadım. Özellikle çocuklarıma okutacağım diyordu. Adresini tekrar rica edebilir miyim.

Buldan Ağzı Kitabımla ilgili bir diğer NOT: Buldan Ağzı kitabını edinmek isteyenler Buldan Vakfı’na baş vurabilirler.

 

Bu yazı 2316 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum