BULDAN SAHİPSİZ DEĞİLDİR
Habip Sadık KIZILÖZ

Habip Sadık KIZILÖZ

BULDAN SAHİPSİZ DEĞİLDİR

04 Kasım 2019 - 11:29
Reklam

Her mevsim başka güzel benim ilçem ama güz mevsimi daha bir güzeldir, bolluktur, bereketlidir. Bazı şeyler unutulmaz, doğduğun yer misali, azıcık büyüdüğün, hatırladığın yer, huzur bulduğum yerdir memleketim.
Hayırla hizmet eden, hayırla yâd edilir. Hayırla anılmak istiyorsanız,  kalıcı eserler bırakınız.
Güzel ilçem Buldan yatırımın ve hizmetin en iyisine layıktır. Gurbetteki hayırsever hemşerilerimizin hizmet yarışı bizleri sevindiriyor, ama karmaşık duygular içinde kalıyorum. Senelerdir bu şehre hizmet edeceğim diye şehrin sırtına binen, şehrin sırtından geçinen insanları düşünüyorum. Hangi alanda, hangi siyasi yapıda olursa olsun bu şehirden nemalanmak isteyenden nefret ediyorum.
Biliriz ki ilçemizde okul ve sağlık kuruluşlarının binalarının çoğu hayırsever hemşerilerimiz tarafından yapılmış, devletimizin yükü hafiflemiştir. Bu yardımlar 1952 senesinde temeli atılan 1958 yılında hizmete giren Doktor Abdullah Sayıner Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile başlamış, Türkiye’nin örnek sanatoryumu olarak bizleri gururlandırmıştır. Ama zamanla ekonomik ve personel eksikliğinden kapanman noktasına gelmiş, basiretli yönetici ve hayırsever vatandaşlarımız sayesinde hizmete devam etme gayretindedir. Tam hizmet var mıdır, buna “evet” demek mümkün değildir.
Üzülerek müşahede ettim ki, uzman doktor eksikliğinden bilakis Türkiye’nin dört bir yanından gelen hasta tedavisine, yerli halkımız tedavi ve sağlık raporu için Denizli’ye gidiyorlar. İşte bu noktada ilçenin siyasileri ve yöneticileri Buldan paydasında buluşarak partizanlık yapmadan şahsi ikbal ve çıkarlarını düşünmeden bu sorunları çözmeli, merkezi yönetimde etkili olmalıdırlar. Bu sorunların nasıl çözüldüğüne örnek Tavas Devlet Hastanesi ve kadrosudur. Hayırsever vatandaşlarımızın yıllardır yaptıkları bina ve araç, ekipman desteğine rağmen kadro eksikliğinin ayıbı kimindir? Evet, suçun ve başarısızlığın sahibi olmaz ama güneşte balçıkla sıvanmaz. Dileğim, en kısa zamanda uzman doktorlar ihtiyacı karşılanır, yapılacak yeni yardımların önü prosedüre takılmaz. (Bakkal Ailesinin yapmak istediği yatırım). Hayatın her alanında, karşılık beklemeden bu tür yatırımları bu şehre layık gören bu manada, bu şehre ayni ve nakdi yardımlarda bulunan, hizmet eden hemşerilerimizden Allah razı olsun. Kalın sağlıcakla.
 

Bu yazı 1790 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum