OKULA DÖNÜŞ
Akın TIKIROĞLU

Akın TIKIROĞLU

DENİZLİ MEKTUBU

OKULA DÖNÜŞ

10 Eylül 2019 - 17:42
Reklam

Yaz tatili bitip okullar açılmak üzere. Okula yeni başlayacak çocuklarımız ile ortaokulu ve liseyi bitiren gençlerimiz de yeni heyecanlar, yeni mutluluklar yaşanmakta, ailelerini de sevinçle birlikte büyük telaş sarmış durumda.
Hummalı ve zor bir süreçten sonra Buldanlı birçok gencimiz lise ve üniversite sınavlarında başarılı olarak kazandıkları okullara yerleştiler. Birçoğu başka şehirlerde, ailelerinden ilk defa ayrılık yaşayarak eğitim hayatlarına devam edecekler. Yeni bir yaşam ve yeni sorumluluklar onları beklemekte. Aileler içinse mutluluğun yanında maddi olarak yüklenecek yükümlülükler ve çocukları ile yaşayacakları ayrılık bir çelişki oluşturmakta.
Daha önceki yazılarımda belirttiğim üzere, Denizli Buldanlılar Derneği’mizce kurulduğu günden beridir, destek sağlayan tüm hemşerilerimizin yardım ve katkıları ile yüzlerce üniversite öğrencisine, hiçbir ayrım gözetilmeksizin burslar verilmiş ve verilmeye devam edilmektedir. Üniversitelerde okuyup, başarı sağlayan öğrencilerimizin, üniversite hayatları boyunca yükleri bir nebze olsun hafifletilmekte, bu itibarla yardımlaşmaya ve dayanışma ile destek sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu yılda imkânlar dâhilinde burslarımız devam edecektir. Üniversite sınavını kazanan ve okullarına devam eden öğrencilerimiz (buldanlilardernegi@hotmail.com) mail adresine mail atarak ya da dernek yönetim kurulu üyelerimize ulaşarak kazandıkları okulu, aile bilgilerini, telefon ve adres bilgilerini, öğrenci belgesi/transkript vb belgeleri iletmeleri halinde değerlendirme sürecinde kendilerine ulaşılacaktır.
Buldanlılar Derneği yönetim kurulu olarak, tüm hemşerilerimizden bizlerin yanında olmasını, derneğimize destek olmasını temenni ediyoruz. Üniversite öğrencilerimize verilecek burslar, sizlerin destek ve katkıları ile artarak devam edecektir. Bu itibarla altta derneğimize ait hesap numaralarımızı paylaşıyorum. Az çok demeden katkı sunmak isteyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.
ALICI ÜNVANI: BULDANLILAR DERNEĞİ
IBAN NO: TR14 0001 0020 6470 2799 4650 01
BANKA ADI/ŞUBESİ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ ZİRAAT BANKASI / IBAN MERKEZ ŞUBESİ
 

Bu yazı 3866 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum