NEREDE YAŞARSAK YAŞAYALIM, BULDANLI OLMAK, BULDANLI YAŞAMAK.
Akın TIKIROĞLU

Akın TIKIROĞLU

DENİZLİ MEKTUBU

NEREDE YAŞARSAK YAŞAYALIM, BULDANLI OLMAK, BULDANLI YAŞAMAK.

19 Mayıs 2019 - 10:05

Değerli Hemşerilerim, öncelikle içerisinde bulunduğumuz ramazan ayınızı ve sonunda ulaşacak olduğumuz mübarek Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularla tebrik ediyorum.
Buldan'da ilk Türk hakimiyeti Afşin Beyin 1070 yılında Denizli ve havalisine akıncılarıyla beraber gelmesiyle başlamış ve fetih 1215 yılında gerçekleşmiştir. İşte taa o tarihlerden beridir atalarımızın bize emanetidir Buldan.
Denizli'nin en şirin ilçesi olan memleketimiz gerek doğa güzelliği ve havası gerekse dokuma ve el sanatları ile Ege'nin görülmeye değer ve yaşanmaya uygun en güzel ilçelerindendir.
İşte bu sebeplerdendir ki, bizler her ne kadar Buldan’dan uzakta yaşasak da gönül bağımız, Buldan’ımıza olan aidiyet bağımız hiçbir zaman eksilmedi. 2002 yılında üniversite hayatımla başlayan gurbet yolculuğumda hep Buldan’lı olduğum gerçeği ile yaşadım ve memleket sevdası ile Buldan’dan uzaklaşamadım. Buldan hep ortak sevdamız olarak aklımızın bir yerlerindeydi. Ve halen Buldan için, Buldan’ın geleceği için bir şeyler yapabilmenin, eşşiz güzelliklere sahip memleketimizin doğal yapısının korunarak, kendini geliştirmesi ve tanıtımının daha güzel yapılması için çalışmalara devam etmekteyiz.
İşte bu düşüncelerim ve bu düşüncelerimin çok ilerisinde öngörülerle Denizli’de 2005 yılında Buldan’lılar arasında sosyal yardımlaşma, dayanışma ve iş birliği yolu ile ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi ve çevre bilincinin artırılması; doğaya saygı amacı ile değerli büyüklerim tarafından BULDANLILAR DERNEĞİ’miz kurulmuştur. Mayıs ayı içerisinde de bu ulvi amaca hizmet eden derneğimize başkan olmak bana nasip olmuştur.
Derneğimizin tek amacı Buldan’ın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak ve Buldanlı hemşerilerimiz arasında yardımlaşma, dayanışma ve iş birliğinin gelişmesine aracılık etmektir. Kurulduğu günden beridir, destek sağlayan tüm hemşerilerimizin yardım ve katkıları ile yüzlerce üniversite öğrencisine, hiçbir ayrım gözetilmeksizin burslar verilmiş ve verilmeye devam edilmektedir.
Buldanlılar Derneği yönetim kurulu olarak, tüm hemşerilerimizden bizlerin yanında olmasını, derneğimize destek olmasını temenni ediyoruz. Unutmayalım ki birlikten güç doğar, bir olursak daha güçlü oluruz, sesimiz daha çok duyulur, memleketimiz daha iyi hizmetler görür. Bu duygularla tüm hemşerilerimizi saygı ve sevgilerimizle selamlıyorum.
Av. Arabulucu Akın TIKIROĞLU
 

Bu yazı 1581 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum