BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN ARTIRILMASI İÇİN YAPILMASI...
Akın TIKIROĞLU

Akın TIKIROĞLU

DENİZLİ MEKTUBU

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN ARTIRILMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

20 Temmuz 2019 - 10:24

Sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflar; demokratik hayatımızda yerel sorunların daha hızlı çözülmesi ve toplumu oluşturan bireylerin etkinliğinin artırılmasında büyük öneme sahiptir.
Asıl olan kentlerin ve toplumu oluşturan bireylerin ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılanmasıdır. Ancak devlet tarafından hizmetler orantılı olarak dağıtılamamakta yada gecikmeler yaşanmaktadır. Bu durumun da çeşitli sebepleri bulunmaktadır.
Memleketimiz Buldan’ın hayırseverleri ihtiyaç duyulan her alanda Buldan’a sahip çıkmıştır. Sahip çıkmaya da devam etmektedir. Hayırseverler tarafından yaptırılan hastahanelerimizde hemşehrilerimiz tedavi görmekte, sağlıklarına kavuşmaktadır. Yine hayırseverlerimizin katkıları ile oluşturulan okullarımızda çocuklarımız ve gençlerimiz eğitim alarak geleceğe adım atmaktadır. Bende merhum hayırseverimiz Ali Tunaboylu tarafından yaptırılan ve Buldan’ımıza kazandırılan Anadolu Lisesi’nde 7 sene eğitim görerek meslek sahibi oldum. Bir kez daha kendisini minnetle yad ediyor, mekanının cennet olmasını Allahtan niyaz ediyorum.
Hayırseverlerimizin katkıları sadece hastahane ve okulla da kalmamakta, ihtiyaç duyulan her alanda kendini göstermektedir. Örnek olarak, tarihi evlerimiz hayırseverlerimiz tarafından satın alınarak, turizme kazandırılmak üzere bağışlanmaktadır. Memleketimiz, tarihi evleri ile kültürel alanda da turizm merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu uğurda hemşehrilerimiz içinde ek kazanç sağlanmaktadır. Turizmin artması ile de tekstil pazarımızda gelişme sağlanacaktır.
Yakın zamanda yine hayırseverlerimiz tarafından bağışlanan konakların restorasyon çalışmalarının henüz başlamadığı gündeme yansımıştır. Hayırseverlerimizi küstürmemiz ve her zaman destek çıkarak, gönüllerini almamız gerekmektedir. Böylelikle bu tarz yardımlar artacaktır. Kazanan Buldan olacaktır. İlgili konakların restorasyonunun bir an önce yapılarak Buldan turizmine kazandırılması gerekmektedir. Denizli Buldanlılar Derneği olarak atılması gereken adımların takipçisi olacak, herzaman destekçisi olacağız.
İşte sivil toplum kuruluşlarının önemi de bu tarz durum ve koşularda daha da artmaktadır. Memleketimizin daha fazla ilgi görmesi, devletten alacağı payların daha da artması için, kısacası Buldan için oluşturulacak güçlü bir lobiye ihtiyacımız bulunmaktadır. Birlik ve beraberliğimizin, siyasi görüş ve düşünce ayrımı yapılmaksızın sağlanması gerekmektedir. Bu sebeple de bu uğurda emek ve çaba gösterenlere destek olmalıyız. Bu konuda Denizli’den her türlü desteğe hazırız. Devir birlik olanın, sesini çıkaranın, dişini gösterenin devri.
Bu duygularla tüm hemşerilerimizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.
 

Bu yazı 843 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum