BONJOUR TRİSTESSE (Günaydın Hüzün)


Hüzün ayıdır sonbahar. Bazıları çok sever. Ben sevmem. Hazan mevsimidir. Sonun başlangıcıdır. Bir şeyler bitiyordur. Güzel günler geride kalıyordur. Dönüş vaktidir. Günaydın Hüzün.

Bu yıl her zamanki gibi Buldan’ımızın Kurtuluşunun yıldönümünü şenliklerle kutladık. Bu yılki şenlikler biraz daha canlıydı. Bir ara neredeyse unutulmaya yüz tutmuştu. Kurtuluş şenlikleri yeniden eski günlerdeki gibi şevk ve heyecanla kutlanmalı. Uluslar arası düşmanlıkların ne kadar kötü ve acılı dostlukların ve barışın ise ne kadar değerli olduğu unutulmadan.

4 Eylül aynı zamanda Buldan Eğtim ve Dayanışma Vakfı’nın da kuruluş tarihi.Buldan kültürüne, eğitime ve sosyal yardımlaşmaya çok önemli katkılar sunacak olan vakfa başarılar diler; kurucu Başkan sayın Meryem Salman’ı kutlarım.

Buldan Vakfı bir açılış yapmadı. Onun yerine Buldan Ağzı adlı derleme kitabım için bir imza günü düzenledi. Organizasyonu üstlendi. Bu nazik davranışlarından dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ederim.

Sayın Kaymakamımız Hacı Uzkuç’a yakın ilgilerinden dolayı teşekkürü borç biliyorum.

İmza Gününe Başta Milletvekillerimiz olmak üzere birçok dostumuz katıldı.Katılımlarından dolayı Sayın, milletvekillerimiz Melike Basmacı, Kazım Arslan, Ağabeyim önceki milletvekillerimizden Adnan Keskin, Köy Enstitülülerin gururu ve CHP parti meclisi üyesi Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli İl Başkanımız Teoman Sancar, Belediye Başkanımız Mustafa Gülbay, CHP ilçe Başkanımız Musa Ünsal, Belediye Meclis üyelerimiz Hikmet Şenözen, Yusuf Atlamaz, Hacip Özcan, Hamza Kaya, Dürdane Can, Ticaret Odası Başkanımız Halil Baştürkmen, Esnaf Odası Başkanımız Nuri Ertekin, Denizli Buldanlılar Derneği Başkanı Kadim Dostum Halil Yüksel ve  Sebila Yüksel, Yerel Basın Özcan Durusoy ve İbrahim Acıkara, Yeni Kuşak Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Denizli Şube yönetici ve üyeleri , Müdürüm Süleyman Çizmeci ve CHP il yönetim Kurulu üyesi  Ümmü Çizmeci, CHP ilçe YK üyesi Meral Karapınar Çelebi, Aydın Nural, Ekrem Kordon, öğretmen arkadaşlarım, prafa arkadaşlarım, dostlarım ve tüm katılanlara içten teşekkürlerimi sunarım.

Biliyorum ki bu tür durumlarda illa biri, birileri unutulur. Kasıt olduğundan değil, “ Hafızay-ı beşer nisyan ile malul “  olduğundan. Katılımcılar elbet bu saydıklarım kadar değildi. Yüz kişiden fazla katılan oldu. Diğer katılanlardan özür diliyorum. Eğer adlarını sayamadığım kaldıysa lütfen beni affetsin.

Yazılarımı devamlı okuyanlar bilirler. Yazdıklarım hayata dairdir. Pek nadir ölümden söz ederim. Ancak bir kez daha kuralı bozup, yazacağım:

 Bu dünyada bir nesneye

Yanar içim göynür özüm

Yiğit iken ölenlere

Gök ekini biçmiş gibi

Işıklar içinde uyu memleketimizin yiğit evladı Genç Halil Efeoğlu. Allah rahmet eylesin.